Podstawy cyberbezpieczeństwa dla pracowników
Program szkolenia opracowany został przez ekspertów Encon ponad 20 lat zajmujących się automatyką przemysłową i rozwiązaniami IT, którzy swoje doświadczenie potwierdzają uznanymi międzynarodowymi certyfikatami (ISA/IEC 62443, COMPTIA CASP+, CISA).
Celem szkolenia jest przekazanie uczestnikom podstawowej i aktualnej wiedzy na temat podstaw bezpieczeństwa cyfrowego oraz jej wykorzystania
w pracy jak i prywatnie.
Uczestnik w trakcie szkolenia nauczy się w jaki sposób rozpoznawać podstawowe ataki, próby wyłudzenia, jak poprawić swoje bezpieczeństwo oraz jakie narzędzia wspomagające ten cel można stosować.
Dzięki szkoleniu uczestnik będzie potrafił
Uczestnicy zajęć otrzymują certyfikat ukończenia szkolenia, który jest potwierdzeniem wymagań zdefiniowanych w dyrektywie NIS2 w zakresie rozwoju kompetencji związanych z cyberbezpieczeństwem.
Czas trwania szkolenia – 6 godzin
Cyberbezpieczeństwo w systemach automatyki przemysłowej
Zajęcia prowadzą certyfikowani trenerzy z wieloletnim praktycznym doświadczeniem. Obok teorii przedstawione są rzeczywiste przykłady ataków i wyłudzeń, które wydarzyły się w ostatnich miesiącach.
Celem szkolenia jest przekazanie uczestnikom wiedzy na temat planowania skutecznych, kompleksowych zabezpieczeń przed zagrożeniami w obszarze cyberbezpieczeństwa. Szkolenie przeznaczone jest dla osób technicznych odpowiedzialnych za zarządzanie i utrzymanie środowiska OT.
Dzięki szkoleniu uczestnik będzie potrafił
Uczestnicy zajęć otrzymują certyfikat ukończenia szkolenia, który jest potwierdzeniem wymagań zdefiniowanych w dyrektywie NIS2 w zakresie rozwoju kompetencji związanych z cyberbezpieczeństwem.
Czas trwania szkolenia – 8 godzin
Audyt spełnienia wymagań dyrektywy NIS2
(GAP analysis)
Każda organizacja powinna rozpocząć ten proces od usługi audytu zerowego (GAP analysis) spełnienia wymagań dyrektywy NIS2 i ustawy o cyberbezpieczeństwie.
Audyt zerowy polega na przeprowadzeniu wywiadów i analiz istniejących procedur i wdrożonych rozwiązań w zakresie bezpieczeństwa i ciągłości funkcjonowania istotnych obszarów działalności audytowanej organizacji.
Analiza luk w cyberbezpieczeństwie to proces mający na celu identyfikację i ocenę różnic między obecnym stanem cyberbezpieczeństwa organizacji a pożądanym poziomem ochrony. Proces dochodzenia do spełnienia poziomu bezpieczeństwa wymaganego przez przepisy może być mniej lub bardziej złożony i generować znaczne koszty.
Nasze doświadczenie w systemach sterowania produkcją, znajomość specyfiki wymagań dla systemów IACS potwierdzone powszechnie uznanymi certyfikatami gwarantuje, że wykonywane przez nas usługi inżynierskie i audytorskie są na najwyższym poziomie. Audyt GAP oparty jest o wymagania ustawy oraz światowe normy i standardy w zakresie bezpieczeństwa, w tym między innymi:
Na podstawie wykonanej analizy GAP Security powstanie raport stanu faktycznego wraz
z zestawieniem prac koniecznych do wykonania (o ile będą zasadne) w celu uzyskania założonego poziomu cyberbezpieczeństwa w organizacji.
Ekspert z 23 letnim doświadczeniem w systemach automatyki przemysłowej
Certyfikaty
25 lat doświadczenia w IT
Certyfikaty